Kínai-Magyar Iskoláért Alapítvány

Az alapítvány céljai
A magyar-kínai kulturális kapcsolatok fejlesztése; a magyar-kínai oktatás fejlesztése. Az iskolában folyó nevelés és oktatás, a Pedagógiai Program célkitűzései támogatásával a tanulók képességeinek fejlesztése, az eredményesebb tanulás anyagi feltételeinek biztosítása.

A kínai és a magyar nép hagyományai és kultúrája jobb megismerésének támogatása. A kínai kultúra megismerése, a magyar-kínai kulturális és baráti kapcsolatok elősegítése, oktatási és művészeti tevékenység támogatása és segítése, a kínai és a magyar nyelvoktatásban való kiemelkedő segítségnyújtás - a kommunikáció és az emberi kapcsolatok kialakítása érdekében; művészeti és kulturális jellegű oktatások segítése és támogatása.

Az ötezeréves folyamatos történelemmel rendelkező Kína sokrétű kultúrája megismertetésének elősegítése az eziránt nyitott magyar emberekkel.

Közzététel